Home
logo EuroTel

 

 

 

 

n_empty.gif (295 bytes)
EUROTEL JMENOVAL ALEXANDERA WINKLERA ZÁSTUPCEM GENERÁLNÍHO ŘEDITELE
Zástupcem generálního ředitele společnosti EuroTel Praha, největšího provozovatele mobilních telefonů v České republice, se stal Ing. Alexander Winkler.

Ing. Alexander Winkler (1951) vystudoval systémové inženýrství na Vysoké škole báňské v Ostravě a absolvoval řadu odborných manažerských kurzů v zahraničí, především ve Spojených státech, Velké Británii a v Belgii. V letech 1975 až 1990 pracoval jako vedoucí systémového programování v OKD Ostrava a později - v letech 1990 až 1995 - byl obchodním ředitelem IBM Česká republika. Po roce 1996 působil jako generální ředitel a místopředseda představenstva v GiTy, a.s.. Publikoval řadu článků a komentářů v různých odborných časopisech.

V minulosti působil jako předseda komise vrcholového sportu při svazu kulturistiky Českého svazu tělesné výchovy. Ve volném čase se věnuje různým sportovním disciplínám (tenis, lyžování, horské kolo …), cestování a kultuře, především vážné a moderní hudbě.

"Alexovy bohaté zkušenosti z oblasti českých telekomunikací a vedoucí schopnosti jsou hodnotnou posilou pro náš tým vrcholového vedení. Alex bude zastávat důležitou roli ve vrcholovém vedení s plnou zodpovědností za infrastrukturu společnosti. Budeme pracovat společně na rozvoji a naplňování naší celkové firemní strategie," uvádí Ed Kingman, generální ředitel společnosti EuroTel Praha. "Alex se připojuje k EuroTelu jako druhý nejvyšší člen našeho vrcholového týmu."     

EuroTel Praha, spol. s r.o., je společným podnikem SPT TELECOM, a.s., (51 %) a Atlantic West B.V. (49 %). Atlantic West B.V. je společností se shodným podílem Bell Atlantic (NYSE:BEL) a MediaOne International, která je součástí MediaOne Group (NYSE:UMG).


Praha, dne 02.02.1999

Pro další informace, prosím, kontaktujte :
EuroTel Praha, spol. s r.o.
Iva Taťounová
Tel.: 02/6701 1193, Fax: 02/6701 1195


cover02_copyrigt.gif (1137 bytes)