Home
logo EuroTel

 

 

 

 

n_empty.gif (295 bytes)
CNN zprávy pro zákazníky EuroTelu
EUROTEL A CNN PODEPSALI EXKLUZIVNÍ SMLOUVU

EuroTel Praha, vedoucí a největší operátor sítí mobilních telefonů v České republice, a CNN Interactive, nejdůvěryhodnější zpravodajská služba na světě, podepsali během Konference GSM a MoU v Cannes (Francie) exkluzivní smlouvu a představili CNN Mobile – první zpravodajsko-informační službu pro mobilní telefony s celosvětovým rozsahem a globálním obsahem. Služba CNN Mobile bude zákazníkům k dispozici na jaře. Doplní tak stávající službu s názvem InfoText, kterou EuroTel poskytuje již téměř dva roky a jejímž prostřednictvím zpřístupňuje svým zákazníkům široké spektrum informací v češtině i angličtině. EuroTel je vedoucí společností poskytující českému trhu služby na světové úrovni.

Tato služba poskytne zákazníkům společnosti EuroTel okamžitý přístup ke zprávám společnosti CNN, a to kdykoliv a odkudkoliv. Služba CNN Mobile bude zákazníkům společnosti EuroTel poskytována v původní, anglické, jazykové mutaci. CNN již nyní vysílá do celého světa prostřednictvím televize, rádia, Internetu, pagerů a jiných vysílacích zařízení. Služba CNN Mobile, která je zpočátku určena zákazníkům GSM telefonních sítí v Evropě, Asii/Tichomoří, Africe a na Středním východě, využívá nejmodernějších technologií.

Stejně jako v minulých letech budeme zákazníkům nabízet nejnovější a nejkvalitnější služby s výhodnou cenou,” zdůrazňuje Ed Kingman, generální ředitel společnosti EuroTel. “Jako první a jediný operátor v České republice nabídneme svým zákazníkům unikátní službu CNN Mobile! Navíc je EuroTel jediným operátorem v České republice, který podepsal tuto exkluzivní smlouvu a nabízí svým zákazníkům SuperSound - ještě vyšší kvalitu zvuku při telefonování v sítí EuroTel GSM Global, založenou na použití nejnovějších GSM technologií.

Žijeme ve světě neustálých změn a CNN, nejdůvěryhodnější zpravodajská služba na světě, nyní prostřednictvím služby CNN Mobile nabízí majitelům mobilních telefonů žádané zprávy, kdykoliv si je přejí,” říká generální ředitel a viceprezident společnosti CNN Interactive, Mark Bernstein. “Strategické spojení s Nokií, vedoucí společností na trhu mobilních komunikací na světě, umožnilo CNN vyvinout komplexní zpravodajskou službu, která využívá nejmodernějších vymožeností ze světa mobilních telekomunikací. Těší nás také, že se v Evropě i Asii našlo devět operátorů, kteří mají zájem poskytovat svým zákazníkům tuto rozsáhlou, flexibilní a širokospektrální zpravodajskou službu. V České republice mohou využívat službu CNN Mobile pouze zákazníci společnosti EuroTel, který tuto službu zavedl, aby tak rozšířil spektrum svých služeb s přidanou hodnotou. Díky všem operátorům, kteří službu CNN Mobile svým zákazníkům poskytnou, bude tuto novou službu moci využívat téměř 8 milionů zákazníků v sedmi zemích.”

Výhradními provozovateli služby CNN Mobile v Evropě jsou EuroTel (Česká republika), Orange (Izrael), Sonera (Finsko), Sonofon (Dánsko) a Telia (Švédsko), v Asii potom M1 (Signapur), Hong Kong Telecom, New World Telephone a Smartone (Hongkong). Většina operátorů uvede službu do provozu v období mezi březnem a červnem 1999. Provozovatelé mohou svým zákazníkům umožnit přístup ke službě prostřednictvím SMS zpráv nebo mohou nejaktuálnější zprávy a informace posílat zákazníkům přímo.

Služby CNN Mobile jsou rozděleny do následujících tématických celků: aktuality, zprávy ze světa, regionální zprávy (Evropa, Asie/Tichomoří, Střední východ, Latinská Amerika a USA), teploty a předpověď počasí, světové zprávy z finančnictví, tržní novinky a zprávy, kurzy měn či výsledky ze světa sportu. Zvláštní sekce se věnuje novinkám ze světa zábavy, vědy a techniky, městským průvodcům, kvízům, slavným citátům a výročím známých osobností.

CNN Interactive aktualizuje zprávy a informace na CNN Mobile 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Stručný přehled zpráv, informace z obchodního sektoru, sportovní výsledky a předpovědi počasí se doplňují každých 30 minut. Aktuality se doručují okamžitě, bez ohledu na časový harmonogram.

Služba CNN Mobile využívá celosvětové zpravodajské organizace CNN, která zahrnuje přes 3.500 profesionálních zpravodajů ve 34 kancelářích a více než 750 přidružených vysílacích společností po celém světě. Obětavý tým novinářů vysílá zprávy a informace z redakce zpravodajství CNN Interactive v Atlantě a zpravodajské služby CNN v Londýně. Redakce v Atlantě také zodpovídá za zpravodajskou službu CNN pro pagery ve Spojených státech, londýnská pobočka zase za celoevropskou teletextovou službu CNN. Zaměstnanci CNN Mobile budou čerpat zprávy také z mezinárodních a celosvětových zpravodajských programů vytvářených produkčními středisky CNN v Atlantě, Berlíně, Hong-Kongu, Londýně, New Yorku a Washingtonu.

Zavedením služby CNN Mobile EuroTel opět potvrzuje svou vedoucí pozici v České republice. Služba CNN Mobile navíc řadí EuroTel mezi přední operátory GSM na světě, kteří využíváním nejmodernější technologie slouží svým zákazníkům. Právě důvěru zákazníků, které si velmi vážíme, považujeme pro perspektivu mobilních telefonů za rozhodující. Našim zákazníkům poskytujeme nejkvalitnější služby, diferencované podle jejich individuálních nároků a požadavků. Pozici vedoucího provozovatele mobilních telekomunikačních služeb v České republice chceme v každém případě udržet a ještě více upevnit,” dodal Ed Kingman.

Internetové stránky CNN jsou mnohem navštěvovanější a přitahují značně větší množství uživatelů Internetu než zpravodajské a informační stránky jiných společností. V průběhu ledna 1998 navštěvovalo stránky CNN průměrně 105 milionů uživatelů týdně a za celý rok 1998 činil počet návštěv celkem 4,4 miliardy.


 V Praze 25. února 1999

Pro další informace, prosím, kontaktujte:
EuroTel Praha, spol. s r.o.,
Iva Taťounová
Tel.: 02/6701 1193, Fax: 02/6701 1195

 


cover02_copyrigt.gif (1137 bytes)