Home
logo EuroTel

 

 

 

 

n_empty.gif (295 bytes)
EuroTel pokrývá pražské metro

EuroTel buduje síť mobilních telefonů v metru. Pilotní projekt začal 19. března 1999 a zahrnuje tři nejdůležitější stanice

Společnost EuroTel Praha, vedoucí a největší provozovatel mobilních telefonů v České republice, spolu s dodavatelem technologie dnes ve 2:00 hod. ráno slavnostně spustili provoz sítě EuroTel GSM Global v prostorách pražského metra.

Od 19. března tak všichni GSM zákazníci společnosti EuroTel mohou volat a přijímat hovory v rámci zkušebního provozu i v prostorách pražského metra. V první fázi je signál sítě EuroTel GSM Global dostupný ve stanicích I. P. Pavlova, Můstek a Muzeum, tedy na místech s nejvyšším provozem. Do budoucna EuroTel plánuje rozšířit pokrytí v celém metru.

    1. Iniciativa vzešla za strany EuroTelu již před dvěma lety, kdy společnost začala vyjednávat o podmínkách instalace GSM systému při pokrývání metra s Dopravním podnikem Hl.m. Prahy.
    2. V březnu 1997 pak vzniklo Sdružení Metro, jehož členy se stali EuroTel a Ministerstvo vnitra ČR, za účelem zajištění pokrytí vnitřních prostor pražského metra signálem EuroTel GSM Global a hromadné radiové sítě Ministerstva vnitra.
    3. V listopadu 1997 se ke Sdružení Metro připojila společnost RadioMobil s tím, že vedením projektu byla pověřena společnost EuroTel.

EuroTel vyjednal podmínky s Dopravním podnikem, zadal výstavbu dodavateli a hospodaří se svěřenými finančními prostředky sdružení Metro. Dohled nad funkčním provozem GSM sítí je umístěn v dohledovém centru společnosti EuroTel v Olšanské ulici. Toto centrum je ústředním pracovištěm pro monitoring sítě a řízení všech procesů, které v síti probíhají. Pracuje v nepřetržitém pracovním režimu a garantuje výkonný, stabilní a velmi spolehlivý provoz. Do zřízení a provozu dohledového centra investoval EuroTel rozsáhlé finanční prostředky. Technologie snesou nejnáročnější měřítka a srovnání, což bylo také důvodem proč byl dohled nad celým projektem svěřen právě společnosti EuroTel.

“S cílem překonat očekávání našich zákazníků jsme v pražském metru zabezpečili snadné a spolehlivé využití mobilní komunikace. Naším cílem je být vedoucí společností na světě v kvalitě pokrytí a poskytovaných služeb v poměru k ceně. Pokrytí metra demonstruje naplňování tohoto závazku,” uvedl u příležitosti zahájení pilotního projektu generální ředitel společnosti EuroTel Praha, Ed Kingman.

“Každý den, vše co děláme, je motivováno přáním v plné míře uspokojit naše zákazníky. Celkový počet našich zákazníků dokazuje, že zákazníci upřednostňují kvalitní služby právě od společnosti EuroTel. Jsme hrdí, že právě společnost EuroTel dovedla celý projekt k úspěšné realizaci, neboť to dokazuje kvalitu našich služeb. EuroTel tímto krokem opět prokázal, že patří mezi přední operátory na světě v oblasti mobilních komunikací, protože pokrytí v metru poskytují jen vývojově pokročilé sítě,” dodal Ed Kingman.

EuroTel Praha, spol. s r.o., je společným podnikem SPT TELECOM, a.s., (51%) a Atlantic West B.V. (49%). Atlantic West B.V. je společností se shodným podílem Bell Atlantic (NYSE:BEL) a MediaOne International, která je součástí MediaOne Group (NYSE:UMG).


Praha, 19.03.1999

Pro další informace, prosím, kontaktujte:
EuroTel Praha, spol. s r.o.,
Iva Taťounová
Tel.: 02/6701 1193, Fax: 02/6701 1195

 

cover02_copyrigt.gif (1137 bytes)