Home
logo EuroTel

 

 

 

 

n_empty.gif (295 bytes)
Asociace GSM vítá smlouvu mezi společnostmi ERICSSON a QUALCOMM otevírající cestu zrychlenému vývoji standardů 3G

Asociace GSM, která representuje světové operátory GSM a satelitních sítí, regulátory a správce ze 129 zemí světa dnes uvítala zlomovou smlouvu mezi společnostmi Ericsson a Qualcomm. Asociace GSM prohlásila, že se toto odvětví nyní může těšit na pozornost, která bude věnována skutečným technologickým problémům spojeným s vývojem a rozvojem třetí generace bezdrátových technologií.

Předseda Asociace GSM, Richard Midgett řekl: “Tato smlouva efektivně umožňuje rychlý vývoj standardů třetí generace. Zajišťuje operátorům GSM po celém světě možnost dělat přímá rozhodnutí o výběru technologie pro budoucí rozvoj 3G sítí, které byly navrženy tak, aby splňovaly požadavky zákazníků po celém světě.”

“Zdá se, že toto prohlášení odstranilo všechny hlavní překážky, které dříve stály v cestě ambicióznímu programu ITU pro rozvoj IMT-2000. Zajistí dosažení jednoty při rozhodování o standardech a rychlé pokračování prací v souladu s časovým rozvrhem ITU.”

“Asociace GSM bude i nadále řídit vývoj technologie GSM, aby zajistila pro třetí generaci bezdrátových komunikací standardy (založené na rozvoji GSM platformy), které budou poskytovat všechny nejnovější možnosti a nabízet srozumitelnou řadu služeb třetí generace našim současným i budoucím zákazníkům,”
dodal Richard Midgett.

V současné době má Asociace GSM 323 členů, operátoři poskytují své služby více než 150 miliónům zákazníků po celém světě, což se rovná 65 % celkového světového trhu s digitálními bezdrátovými komunikacemi. V tuto chvíli provozuje komerční služby 324 sítí ve 118 zemích či regionech (pokud uvažujeme jednu síť na jednu licenci a jedno území, na které se licence vztahuje).

EuroTel Praha, člen globální Asociace operátorů, správců a regulátorů sítí GSM, dosáhl v lednu 1999 v České republice celkového počtu více než 600.000 zákazníků.

“Stejně jako v minulých letech budeme i nadále zákazníkům nabízet nejnovější a nejkvalitnější služby s výhodnou cenou," zdůraznil Ed Kingman, generální ředitel společnosti EuroTel. “Důvěru zákazníků, které si velmi vážíme, považujeme pro perspektivu mobilních telefonů za rozhodující. Našim zákazníkům proto poskytujeme nejkvalitnější služby, diferencované podle jejich individuálních nároků a požadavků. Pozici vedoucího provozovatele mobilních telekomunikačních služeb v České republice chceme v každém případě udržet a ještě více upevnit,” dodal Ed Kingman. “EuroTel je navíc jediným operátorem v České republice, který nabízí svým zákazníkům SuperSound - ještě vyšší kvalitu zvuku při telefonování v sítí EuroTel GSM Global, založenou na použití nejnovějších GSM technologií.”

EuroTel Praha, spol. s r.o., je společným podnikem SPT TELECOM, a.s., (51%) a Atlantic West B.V. (49%). Atlantic West B.V. je společností se shodným podílem Bell Atlantic (NYSE:BEL) a MediaOne International, která je součástí MediaOne Group (NYSE:UMG).


Praha, 30.03.1999

Companycare Communications Ltd
Mark Smith
Tel: + 44 118 958 2031
Fax: + 44 118 959 9595
E-Mail: mark@companycare.com
The GSM Association
Catherine Drea
Tel: + 353 1 269 5922
Fax: + 353 1 269 5958
E-Mail: cdrea@gsm.org

GSM World Wide Web site address: www.gsmworld.com

Pro další informace, prosím, kontaktujte:
EuroTel Praha, spol. s r.o.,
Iva Taťounová
Tel.: 02/6701 1193, Fax: 02/6701 1195

cover02_copyrigt.gif (1137 bytes)