Home
logo EuroTel

 

 

 

 

n_empty.gif (295 bytes)
EUROTEL NA POMOC KOSOVSKÝM UPRCHLÍKŮM

V měsíci květnu uspořádala společnost EuroTel Praha mezi svými zaměstnanci sbírku na pomoc běžencům z válkou týraného Kosova.

Zaměstnanci EuroTelu dokázali, že jim osud kosovských Albánců rozhodně není lhostejný a vybrali úctyhodných 150 735,-Kč a i společnost EuroTel přispěla dalšími 480 696,-Kč. Za celkovou částku 631 449,-Kč EuroTel ve spolupráci s nadací při České televizi Člověk v tísni vypravil kamion s humanitární pomocí přímo do Makedonie.

Za více než půl miliónu korun byly nakoupeny potřeby, kterých se běžencům v provizorních táborech nejvíce nedostává. Humanitární konvoj se vydal na cestu od sídla společnosti EuroTel ve středu 2. června. Cesta bude trvat čtrnáct dní a materiální pomoc bude předána přímo kosovským běžencům.

„Společnost EuroTel poskytuje služby, které nejsou omezeny jen na Českou republiku, a tak ani její charitativní činnost nemůže být omezena hranicemi jedné země. Již tradičně se EuroTel snaží pomáhat těm, kteří to nejvíce potřebují, ať už jsou to děti z kojeneckých ústavů, občané postižení povodněmi, anebo, jako v tomto případě, obyvatelé válkou zachvácené oblasti. Chtěl bych zároveň poděkovat všem našim zaměstnancům, u kterých tato iniciativa našla tak velkou odezvu a kteří neváhali a přispěli často nemalými částkami,“ uvedl Ed Kingman, generální ředitel společnosti EuroTel Praha, spol. s r.o.


EuroTel Praha, spol. s r. o., je společným podnikem SPT TELECOM, a.s., (51%) a Atlantic West B.V. (49%). Atlantic West B.V. je společností se shodným podílem Bell Atlantic (NYSE:BEL) a MediaOne International, která je součástí MediaOne Group (NYSE:UMG).

 

Praha, 02.06.1999

Pro další informace, prosím, kontaktujte:
EuroTel Praha, spol. s r.o.
Iva Taťounová
Tel.: 02/6701 1193, Fax: 02/6701 1195

 


cover02_copyrigt.gif (1137 bytes)