Home
logo EuroTel

 

 

 

 

n_empty.gif (295 bytes)
EUROTEL POSKYTUJE SLUŽBY GSM
ČESKÉ HUMANITÁRNÍ NEMOCNICI V ALBÁNII

 

Společnost EuroTel Praha nainstalovala speciální základnovou stanici pro síť GSM pro personál 6. vojenské polní nemocnice v Albánii, který pečuje o uprchlíky.

Mobilní systém GSM umožňuje lékařům a ostatním pracovníkům, kteří pečují o uprchlíky, vedle efektivní komunikace v areálu nemocnice také udržovat kontakt s jejich rodinami a přáteli v České republice. Základnová stanice je připojena k české domácí síti prostřednictvím satelitního spoje a signál je schopen překonat vzdálenost 80.000 kilometrů.

Instalace základnové stanice a její uvedení do provozu v 6. vojenské nemocnici v Albánii proběhlo za účasti dvou specialistů společnosti EuroTel, kteří ve spolupráci s firmou Nokia zajistili instalaci satelitního spoje, mobilní základnové stanice a anténních systémů.

“Po péči o uprchlíky je nedostatek kontaktu s rodinami či přáteli jednou z věcí, kterou ti, kteří statečně podstupují velice záslužnou misi ve vojenské polní nemocnici daleko od domova, prožívají nejbolestněji. Jako vedoucí operátor v České republice jsou EuroTel a jeho zaměstnanci hrdí na svou schopnost uspokojit potřeby polní nemocnice. EuroTel s nejvyspělejší technologií je také schopen uspokojovat jakékoliv potřeby všech svých zákazníků, a to kdykoliv a kdekoliv,” uvedl Alexander Winkler, zástupce generálního ředitele společnosti EuroTel.

Polní nemocnici navštívil při své zahraniční cestě i prezident Václav Havel, který osobně vyjádřil potěšení nad touto “službou lidskosti”. Základnová stanice bude sloužit personálu 6. vojenské polní nemocnice po dobu nejméně 11 měsíců.

Navíc, již v květnu tohoto roku EuroTel a jeho zaměstnanci projevili účast uprchlíkům a dokázali, že jim jejich osud rozhodně není lhostejný. EuroTel totiž mezi svými zaměstnanci uspořádal sbírku, za jejíž úctyhodný výtěžek 631.449,- Kč vypravil ve spolupráci s nadací při České televizi Člověk v tísni kamion s humanitární pomocí.


EuroTel Praha, spol. s r. o., je společným podnikem SPT TELECOM, a.s., (51%) a Atlantic West B.V. (49%). Atlantic West B.V. je společností se shodným podílem Bell Atlantic (NYSE:BEL) a MediaOne International, která je součástí MediaOne Group (NYSE:UMG).


Praha, 30.06.1999

Pro bližší informace, prosím, kontaktujte:
EuroTel Praha, spol. s r.o.
Iva Taťounová
Tel.: 02/6701 1193, Fax: 02/6701 1195

 

cover02_copyrigt.gif (1137 bytes)