My, níže podepsaní občané České republiky, využíváme ve smyslu zákona č. 85/1990 Sb. svého práva petičního a žádáme Poslaneckou sněmovnu Parlamentu ČR, aby neprodleně přijala změnu ústavy a trestního zákona a obnovila v naší zemi trest výjimečný - TREST SMRTI.



Vážení spoluobčané!
Petiční výbor Sdružení pro republiku - Republikánské strany Československa, zastoupený předsedou PhDr.
Miroslavem Sládkem, se na vás obrací s následující výzvou. Přijměte, prosím, níže uvedené řádky jako projev našeho zájmu o bezpečnost vaši, vašich rodin a blízkých. Zločinnost v naší zemi je díky současnému vedení státu tak obrovská, že téměř každý občan byl v posledních letech nárůstem zločinnosti postižen.
S ohledem na stále rostoucí kriminalitu, zejména v oblasti nejbrutálnějších činů, především vražd, znásilnění apod., páchaných naprosto nenapravitelnými kriminálními živly, navrhujeme obnovit trest výjimečný - TREST SMRTI!

Je na čase si uvědomit, že každá společnost se musí bránit a musí chránit své občany proti zločincům toho nejhoršího druhu, kteří se neštítí ani nejodpornějších zločinů, páchaných na dětech.
Polistopadové vládnoucí garnituře se podařilo odstranit trest smrti s pokryteckými tvrzeními, že stejně nemá odstrašující účinek a naše společnost je již natolik vyzrálá a morálně vyspělá, že tento trest není potřebný. S lítostí je nutno konstatovat, že realita svědčí o opaku.
Sdružení pro republiku - Republikánská strana Československa (SPR-RSČ) je toho názoru, že existence výjimečného trestu - trestu smrti - je bezesporu důrazným, výstražným signálem a má jednoznačně odstrašující efekt. V mnohých demokratických státech světa (např. v USA) si občané obnovení trestu smrti doslova vymohli a podíl trestu smrti na snižování kriminality je evidentní.
Vzhledem k tomu, že současná vládnoucí koalice (ODS-KDS, KDU-ČSL, ODA), spolu s vesměs kolaborující opozicí, zejména z řad ČSSD, nehodlá v nejbližší době vyslyšet oprávněné požadavky veřejnosti, nezbývá než využít ústavou daného práva a dožadovat se spravedlnosti formou petice, kterou si vám dovolujeme předložit. Teprve až v následujících volbách může, díky vašim hlasům, dojít k takové změně vlády a parlamentu, která zákonem stanoví znovuzavedení TRESTU SMRTI jako možné východisko ze zoufalé bezpečn ostní situace v zemi. Využití práva petičního je v této chvíli jedinou možností, jak se domáhat zjištění osobní bezpečnosti občana, coby základního práva každého.
Naléhavě vás vyzýváme, zapojte se v zájmu svém a v zájmu svých blízkých do získávání podpisů, které budou jednoznačným důkazem mínění občanů naší země na znovuzavedení trestu smrti.

PhDr. Miroslav Sládek
předseda SPR-RSČ

S rozpracováním Komplexního a dlouhodobého programu SPR-RSČ je možné se seznámit v knize PhDr. Miroslava Sládka To, co mám na mysli, je svoboda.


Kontakt:
Sekretariát Praha
Bělohorská 74
169 00 Praha 6
tel./fax: 02/205 110 72
Ústřední sekretariát Brno
Masarykova 31
602 00 Brno
tel./fax: 05/42 21 31 97
Sekretariát Havlíčkův Brod
Dolní 149
580 01 Havlíčkův Brod
tel./fax: 0451/235 26

Petiční listiny s podpisy občanů zasílejte Petičnímu výboru Sdružení pro republiku - Republikánské strany Československa, k rukám předsedy PhDr. Miroslava Sládka, na adresu sekretariátu v Praze 6, Bělohorská 74, PSČ 169 00



PARLAMENT ČESKÉ REPUBLIKY POSLANECKÁ SNĚMOVNA
1993 - I. volební období - (VII. volební období ČNR)
NÁVRH poslanců SPR-RSČ na vydání zákona, kterým se mění a doplňuje zákon č. 140/1961 Sb.
Trestní zákon ve znění pozdějších změn a doplňků.
Iniciativní návrh skupiny poslanců - Zákon ze dne .1993, kterým se mění a doplňuje zákon č. 140/1961 Sb.
Trestní zákon ve znění pozdějších změn a doplňků
Čl I
Hlava čtvrtá, oddíl první, § 29 se nahrazuje novým zněním: Výjimečný trest TREST SMRTI
§ 29
(1) Trest smrti se vykoná oběšením, v době zvýšeného ohrožení vlasti může být vykonán zastřelením.
(2) Trest smrti může být soudem uložen za podmínky, že spáchaný trestný čin je takového stupně
nebezpečnosti pro společnost a byl proveden zvláště zavrženíhodným způsobem a ze zvláště zavrženíhodných pohnutek nebo vzhledem k zvláště těžkému a nenapravitelnému následku s důrazem na to, že není naděje na pachatele jiným trestem výchovně působit.
(3) Trest smrti nelze uložit těhotné ženě ani osobě, která v době, kdy spáchala trestný čin, nepřekročila osmnáctý rok svého věku, v takovém případě nastupuje místo trestu smrti stanoveného v zákoně trest odnětí svobody na doživotí.
(4) Vedle trestu smrti lze uložit pouze ztrátu čestných titulů a vyznamenání a ztrátu vojenské hodnosti.
(5) K trestu smrti nelze odsoudit za politickou činnost, pokud tato není spojena s obecně kriminálním činem.
Čl. II
Tento zákon nabývá účinnosti dnem vyhlášení.
DŮVODOVÁ ZPRÁVA
S ohledem ke stále rostoucí kriminalitě, hlavně nejbrutálnějších trestných činů, především vražd páchaných naprosto nenapravitelnými kriminálními živly a s přihlédnutím na zcela jednoznačný postoj veřejnosti je nutno znovu zavést v zákoně 140/1961 Sb. Trestní zákon, trest smrti, byť jako výjimečný. Je nutno si uvědomit, že každá sebedemokratičtější společnost se musí bránit a chránit své občany proti zločincům toho nejhoršího druhu. Existence výjimečného trestu- trestu smrti je bezesporu důrazným, v ýstražným signálem a má odstrašující efekt.
Je faktem, že za dobu existence demokratického Československa od svého vzniku, není znám případ vynesení a vykonání trestu smrti za kriminální trestný čin na nevinném člověku (justiční vražda).
Jako velice pokrytecké lze hodnotit tvrzení některých kruhů, že naše společnost je natolik vyzrálá a morálně vyspělá, že tento výjimečný trest - trest smrti není potřebný. S lítostí je nutno konstatovat, že realita svědčí o opaku.

PhDr. M. SLÁDEK, předseda SPR-RSČ



Vážení spoluobčané, přijměte výše uvedené řádky jako projev naší péče o bezpečnost vaši, vašich rodin a blízkých. Zločinnost v naší zemi je díky současnému vedení země tak obrovská, že se můžeme srovnávat s těmi nejhoršími státy a není u nás jediné rodiny, která by nebyla nárůstem kriminality postižena. Bez rázných a tvrdých opatření nelze situaci změnit.

PhDr. Miroslav Sládek


Kontaktní adresa:
Ústřední sekretariát SPR-RSČ,
Masarykova 31,
602 00 Brno, tel./fax: 05/42 21 31 97