ASCII | Windows | MAC | Unix | ISO LATIN 2


Expozice Videoukázky Archivní kopie historických webů Archivní kopie domovských stránek Historické screenshoty Články o historii Historické dokumenty Gopher Seznam zdrojů Cesnetu
Neviditelný pes Ondřeje Neffa, 1996/7

e-zine Ondřeje Neffa, s názvem "Neviditelný pes", začal vycházet v úterý 23. dubna 1996. Nejstarší screenshot, který se mi podařilo najít a který ukazuje původní "grafickou" podobu tehdejšího Neviditelného psa, pochází z 31. května 1996. Jde ale jen o úvodní část domovské stránky. Celé vydání Neviditelného psa, které vám mohu nabídnout v podobě screenshotu, je ze 7. července 1996.

Další ukázka je ze srpna, kdy Neviditelný pes poněkud změnil svůj design. Ze 4. září 1996 pak pochází daší screenshoty, ukazující již i další rubriky Neviditelného psa. Další pohled i na rubriky nabízí screenshoty z konce října.

Ve webovém archivu (web.archive.org) se Neviditelný pes objevuje až na samotném konci roku 1996, konkrétně jeho silvestrovské číslo z 31.12.1006. Odsud, tedy z webového archivu, pochází poslední (a nejrozsáhlejší) sada ukázek, ze které je asi nejlépe patrné, jaký byl "look and feel" Neviditelného psa na jeho začátku v roce 1996.

Díky webovému archivu se mi podařilo rekonstruovat také plné znění úplně prvních vydání Neviditelného psa, byť jen v čistě textové podobě.

Nabídnout mohu také článek, který jsem o Neviditelném psu napsal v říjnu 1996 pro týdeník Chipweek, v rámci seriálu "Toulky Internetem".


Prvních sedm vydání Neviditelného psa (v textové podobě): Screenshoty Neviditelného psa: Plná verze Neviditelného psa ze dne 4.9.1997 (připravená pro CD Internet do kapsy II)
© Jiří Peterka, 2011
o autorovi | eArchiv.cz | zpět na home page