PRESS CENTRUM

Přidat/aktualizovat adresu
Hlavní katalog

Inzerce zde
Kontakty
O nás
Reference
Napsali o nás
Tiskové zprávy

Neplatiči
Napište nám!
 

 
Zavolejte do klubu!
Pro všechny naše čtenáře jsme připravili novinku v podobě Klubu Modrých a WWW stránek. Společně s téměř 40 partnery získáte členstvím spoustu výhod a slev například při přiipojení na internet, koupi počítače apod. Informace zde...
Zaregistrujte se
Chcete mít přehled o novinkách na našich serverech? Čekáte na nové informace na našich stránkách? Stačí, když vyplníte formulář a pravidelně vám budeme zasílat vyžádané informace.
Mám zájem o ...
- zaslání aktuálního katalogu
- předplatné dalších vydání
Zavolejte nám!
Nevíte si rady, máte jakýkoliv dotaz? WWW STRÁNKY
jsou tu pro vás!
tel.: (02) 6126 2442
Ikona pro Vás!
Pokud vám naše stránky pomohly najít hledanou firmu či informaci, budeme velmi rádi když na nás upozorníte ...!
Počítačové Fórum ´99
Pod záštitou II. ročníku kampaně Březen - měsíc Internetu se uskuteční ve dnech 15. - 18.3. první ročník veletrhu informačních technologií na internetu Počítačové Fórum '99
APO
Jako člen Asociace poskytovatelů obsahu sítě internet (http://www.apo.cz) vás srdečně zveme na domovské stránky APO. Stanete se i vy členem APO?
Reklama
Nejen na našich webech WWW STRÁNKY, MODRÉ STRÁNKY a ČESKÝ AMAZON, ale i na zajímavých serverech interSEIF či Unie vydavatelů si u nás můžete objednat reklamu. Seznamte se v případě zájmu s aktualním ceníkem reklamy.


iDNES Český Amazon


Hledej :
  Tip: klíčová slova pište s diakritikou ...
Nové adresy ~ Aktuálně ~ Víte, že... ~ Články
 
 

Nastává čas lámání chleba

Za pouhých pět let od zpřístupnění Internetu komerční sféře předstihla internetová ekonomika v USA co do příjmů energetiku a telekomunikace a těsně se již přiblížila automobilovému průmyslu. V roce 1998 vygenerovala tržby přes 300 miliard dolarů a zaměstnávala 1,2 milionu pracovníků. Potvrzují se tak předpovědi o tom, že význam Internetu je srovnatelný s takovými mezníky ve vývoji lidstva, jako byl vynález knihtisku, parního stroje či mikroprocesoru. Internet totiž umožňuje dělat mnohé věci úplně jinak a výhodněji než dosud, stává se hlavním motorem ekonomického rozvoje. Největší změny vyvolané Internetem však teprve nastanou. Budou spojeny s vytvářením infrastruktury pro elektronické obchodování či přesněji on-line hospodářství. Jak na tento aktuální fenomén, jehož včasné a efektivní využití rozhoduje o budoucí úspěšnosti zemí a může zahýbat s jejich postavením v žebříčku rozvinutých zemí, reaguje Česká republika?

Důležitým předpokladem pro míru využívání Internetu je cena, kterou uživatelé zaplatí za přístup k němu. Podle údajů OECD za rok 1998 je v ČR cena za komutované připojení k Internetu nejvyšší ze všech členských zemí. Příznivé není ani jiné srovnání, týkající se počtu připojených počítačů na množství obyvatel. V tomto ukazateli se pohybuje ČR kolem 20. místa v Evropě, k 5.srpnu 1999 zaujímala podle organizace RIPE 18. místo, když před ní byly i země jako je Estonsko a Maďarsko. Po letech ignorování Internetu ze strany vlády lze pokládat za pozitivní příslib pro budoucnost dokument "Státní informační politika", který vláda ČR přijala v květnu 1999. Stanovila v něm řadu konkrétních cílů i termíny, kdy jich má být dosaženo. Například do roku 2001 by měly být připojeny k Internetu všechny školy, veřejné knihovny, pošty a na všech úřadech by měly být zřízeny informační kiosky.

Vybudovat dobře fungující, pro její členy přívětivou informační společnost, však nemůže být úkol pouze pro vládu a stát. Bez jejich partnerství s veřejnou správou, městy, obcemi, občany, podnikatelskou veřejností, informačním průmyslem, akademickou a výzkumnou sférou není možné tohoto cíle dosáhnout. Své místo mají v tomto procesu také různé osvětové a popularizační akce. Mezi nimi získal na známosti a stává se již tradičním projekt "Březen - měsíc Internetu". Jeho třetí ročník, který se uskuteční v roce 2000, se již pilně připravuje. Aktuální informace lze získat na adrese http://www.brezen.cz. Vyhlašovatelem zůstává i nadále týdeník Profit, organizátorem je k tomuto účelu založené občanské sdružení BMI.

Příjmy vybraných odvětví v USA v roce 1998 v mld. USD

Energetika223
Telekomunikace270
Internetová ekonomika301,4
Automobilový průmysl350


Jednou z novinek třetího ročníku je také skutečnost, že došlo k dohodě mezi Agenturou Modré stránky, která je vydavatelem katalogu WWW stránky, a sdružením BMI. Podle ní katalog WWW stránky poskytne v textové části prostor pro informace týkající se projektu Březen - měsíc Internetu. Zatímco na dalších stranách tohoto vydání se vracíme ještě k 2.ročníku BMI a krátce naznačujeme, jak bude vypadat 3.ročník, jarní vydání katalogu již přinese především kompletní přehled akcí na podporu rozvoje Internetu v ČR, připravených na březen 2000.Jaroslav Winter

prezident sdružení BMI

Další informace:
Sdružení BMI
Novodvorská 1010/14A
140 00 Praha 4
tel.: (02) 61 34 43 17
e-mail: bmi@brezen.cz
WWW:http://www.brezen.cz

 

(c)1998 Agentura Modré stránky s.r.o.