PRESS CENTRUM

Přidat/aktualizovat adresu
Hlavní katalog

Inzerce zde
Kontakty
O nás
Reference
Napsali o nás
Tiskové zprávy

Neplatiči
Napište nám!
 

 
Zavolejte do klubu!
Pro všechny naše čtenáře jsme připravili novinku v podobě Klubu Modrých a WWW stránek. Společně s téměř 40 partnery získáte členstvím spoustu výhod a slev například při přiipojení na internet, koupi počítače apod. Informace zde...
Zaregistrujte se
Chcete mít přehled o novinkách na našich serverech? Čekáte na nové informace na našich stránkách? Stačí, když vyplníte formulář a pravidelně vám budeme zasílat vyžádané informace.
Mám zájem o ...
- zaslání aktuálního katalogu
- předplatné dalších vydání
Zavolejte nám!
Nevíte si rady, máte jakýkoliv dotaz? WWW STRÁNKY
jsou tu pro vás!
tel.: (02) 6126 2442
Ikona pro Vás!
Pokud vám naše stránky pomohly najít hledanou firmu či informaci, budeme velmi rádi když na nás upozorníte ...!
Počítačové Fórum ´99
Pod záštitou II. ročníku kampaně Březen - měsíc Internetu se uskuteční ve dnech 15. - 18.3. první ročník veletrhu informačních technologií na internetu Počítačové Fórum '99
APO
Jako člen Asociace poskytovatelů obsahu sítě internet (http://www.apo.cz) vás srdečně zveme na domovské stránky APO. Stanete se i vy členem APO?
Reklama
Nejen na našich webech WWW STRÁNKY, MODRÉ STRÁNKY a ČESKÝ AMAZON, ale i na zajímavých serverech interSEIF či Unie vydavatelů si u nás můžete objednat reklamu. Seznamte se v případě zájmu s aktualním ceníkem reklamy.


iDNES Český Amazon


Hledej :
  Tip: klíčová slova pište s diakritikou ...
Nové adresy ~ Aktuálně ~ Víte, že... ~ Články
 
 

ComNet Prague ´98

Veletrh ComNet Prague je v České republice již tradičně považován za přední událost v oblasti telekomunikací, datových komunikací a síťových technologií. O letošním veletrhu jsme hovořili s jeho ředitelem, panem Gunnarem Küchlerem ze společnosti IDG World Expo.

Začněme od začátku. Mohl byste nás informovat o tom, kdy a kde se letošní veletrh koná?

Veletrh a konference ComNet Prague se ve vašem hlavním městě uskuteční již pošesté. V letošním roce se výstava vrací z Pražského kongresového centra na místo svého úplného prvopočátku - na pražské Výstaviště. Brány Průmyslového paláce se pro všechny návštěvníky ComNetu otevřou ve dnech 9. - 11. června 1998.

Co přimělo organizátory veletrhu k této změně?

Haly pražského Výstaviště plně odpovídají nárokům a požadavkům vystavovatelů na lepší, kvalitnější infrastrukturu. Vystavovatelé budou moci představit své produkty a služby v prostředí, jehož jediným účelem je pořádání výstav. Výstaviště Praha má dobrou polohu a jsou zde navíc k dispozici moderní technologie jako ATM a ISDN. Jednotlivé vystavující firmy budou mít adekvátní výstavní plochy a návštěvníci veletrhu si tak vytvoří jasný a ucelený přehled o situaci v oblasti informačních technologií a datových a komunikačních sítí. To vše na jednom podlaží.

Věříme také, že nostalgický ráz tohoto "Dějiště World Expo" vytvoří spolu s nejmodernějšími informačními a komunikačními technologiemi vzrušující a dokonalé obchodní klima jak pro vystavovatele, tak i pro návštěvníky.

Co může veletrh ComNet nabídnout oproti jiným výstavám široké veřejnosti?

ComNet Prague je již šestým rokem klíčovou výstavou a zároveň konferencí ve svém oboru. Je proto spojován s uváděním novinek a nejmodernějších technologií a služeb na český a východoevropský trh. My jako organizátoři klademe velký důraz na to, aby kromě předváděných výrobků a technologií prezentovali naši vystavovatelé reálná řešení a praktická použití pro obchodní účely i pro domácí uživatele, vhodná pro lokální české či východoevropské podmínky. Naším cílem totiž je plně splnit potřeby oslovených skupin. Organizujeme proto veletrh s jasnou a ucelenou informační strukturou a s vysokou úrovní programu. Spektrum exponátů na výstavě ComNet odráží dynamický růst informačních potřeb jak ze strany odborníků v oblasti informačních a komunikačních technologií, tak ze strany veřejnosti a soukromého i státního sektoru. Věřím, že se nám tento mezník podařilo naplnit už v předešlých ročnících.

Loni byla na veletrhu ComNet poprvé představena technologie ISDN, předloni ohlášen strategický partner pro SPT Telecom. Jaké překvapení pro nás ComNet přichystá v letošním roce?

Správně jste užil slova překvapení. Byl bych špatným psychologem, kdybych vše prozradil ještě před začátkem veletrhu. Mohu však alespoň zhruba nastínit, co bude letos na ComNetu přitahovat.

Telekomunikační trh ovládnou systémy ISDN, ATM a satelitní technologie. Mobilní komunikace "kdekoli-kdykoli" nemá význam pouze pro mobilní telefony - prostřednictvím faxu a zejména e-mailu se děje stále více přenosů dat. Ty jsou tedy nezávislé na stálém místě. ComNet Prague '98 představí všechna tato řešení budoucí bezdrátové komunikace. Důkazem sblížení informačních a telekomunikačních technologií jsou tzv. intranety a Workgroup Computing. Ty budou na veletrhu ComNet letos také prezentovány. Návštěvníci se navíc budou moci seznámit s komerčním využitím videokonferenčních řešení - Call Center.

Tento výčet pokrývá oblasti datových komunikací, telekomunikací a síťových technologií. Není možné vyjmenovat zde všechny obory. Přesto bych se chtěl ještě vyjádřit k problematice Internetu.

Internet je v současné době velmi často užívaný a dovolím si říci módní výraz. Podle našeho názoru se nyní, po svých prvních dětských krůčcích, nachází v období dospělosti. A s dospělostí je spojena otázka jeho efektivního komerčního využívání.

Stejnou otázku si klade valná většina naší veřejnosti. Najdou tedy návštěvníci ComNetu na Výstavišti její odpověď?

Je již tradicí, že na každou výstavu připravujeme speciální projekt, díky kterému se návštěvníci prakticky seznámí a vyzkouší si výhody využívání nejmodernějších technologií. Loni se jednalo o projekt "Internet-City", letos na veletrhu uvedeme tzv. "WEB Factory". Pomocí expozice WEB Factory (World of Electronic Business - Svět elekronického obchodování) ukážeme praktické využití Internetu a intranetů a řady progresivních technologií. Budeme tak demonstrovat skutečné obchodní výhody Internetu.

Součástí veletrhu ComNet Prague '98 bude také prestižní doprovodná konference "Business na Internetu". Tato konference proběhne ve dnech 8. a 9. června 1998 v Parkhotelu Praha. Cílem konference bude ukázat Internet jako reklamní, marketingové a zejména obchodní medium. Organizuje ji firma IDG Czechoslovakia ve spolupráci s námi. Ucelený přehled všech typů obchodních aktivit, které jsou na Internetu v současné době provozovány, účastníkům konference ukáže, že obchodní činnost vedená na Internetu není otázkou vzdálené budoucnosti, ale nejbližších měsíců a týdnů. Účastník konference bude tedy upozorněn na množství návodů a získá celou řadu podnětů o tom, jak by mohl "síť sítí" využít pro svou vlastní podnikatelskou aktivitu.

Paralelně s naším veletrhem se bude konat mezinárodní sympozium Telecomminications for Training and Education Intermezzo, které je organizováno pod záštitou mezinárodní organizace ETIC a Univerzity Karlovy. Sympozium se bude zabývat možnostmi využití telekomunikačních systémů v rozvoji tradičních a zejména distančních forem vzdělávání, včetně celoživotního, podnikového a rekvalifikačního. TET Intermezzo proběhne dne 9. června 1998 v Planetáriu nedaleko Výstaviště Praha.

Můžete prosím, před poslední otázkou našeho rozhovoru, uvést, kolik vystavovatelů očekáváte na veletrhu ComNet Prague v letošním roce?

Předpokládáme, že se letošního veletrhu ComNet zúčastní zhruba 200 vystavovatelů. Výstavní plocha bude mít rozlohu cca 13 500 m2. Domníváme se, že počet odborných návštěvníků, tj. specialistů a návštěníků z oblasti managementu firem, přesáhne číslo 18 000.

Pro koho je tedy letošní ročník veletrhu ComNet Prague určen?

Jak vyplývá z průběhu celého našeho rozhovoru, datové a komunikační sítě jsou dnes velmi důležitým prvkem, jenž přispívá k přežití každé moderní, flexibilní firmy. Komunikační technologie už dávno nejsou doménou klubu zapálených techniků. Rychlá výměna informací a snadný přístup k nim jsou klíčovými faktory každého podnikání bez ohledu na odvětví, národnost či zemi. Proto je nezbytně nutné mít a používat nejmodernější a nejlepší informační a komunikační technologie. Vaše konkurence po celém světě tak činí už dnes! Vstoupili jsme do "informačního věku" a v informacích se skrývá opravdová moc a skutečná konkurenční výhoda pro budoucnost.

ComNet Prague je nejdůležitější platformou pro všechny špičkové vedoucí pracovníky ze státního sektoru i soukromých podniků. Informační a komunikační technologie jsou běžně používány managementem firem, řadovými pracovníky, zaměstnanci státní správy i technologickými odborníky a specialisty. Tito lidé musí vyhledávat nejmodernější technologie, dovídat se o nich, porovnávat je, investovat do nich. Veletrh a konference nepřinášejí do České republiky futuristické vize či platformy, ale konktrétní funkční řešení, která je možno využít ve specifických českých podmínkách.

Jako organizátoři usilujeme hlavně o to, aby návštěvník hodnotil čas strávený na výstavě ComNet Prague jako dobře vynaložený. Přijďte se přesvědčit, jak toto naše motto plníme!

Děkujeme za rozhovor a těšíme se na další setkání ne veletrhu.
-pr-

 

(c)1998 Agentura Modré stránky s.r.o.