PRESS CENTRUM

Přidat/aktualizovat adresu
Hlavní katalog

Inzerce zde
Kontakty
O nás
Reference
Napsali o nás
Tiskové zprávy

Neplatiči
Napište nám!
 

 
Zavolejte do klubu!
Pro všechny naše čtenáře jsme připravili novinku v podobě Klubu Modrých a WWW stránek. Společně s téměř 40 partnery získáte členstvím spoustu výhod a slev například při přiipojení na internet, koupi počítače apod. Informace zde...
Zaregistrujte se
Chcete mít přehled o novinkách na našich serverech? Čekáte na nové informace na našich stránkách? Stačí, když vyplníte formulář a pravidelně vám budeme zasílat vyžádané informace.
Mám zájem o ...
- zaslání aktuálního katalogu
- předplatné dalších vydání
Zavolejte nám!
Nevíte si rady, máte jakýkoliv dotaz? WWW STRÁNKY
jsou tu pro vás!
tel.: (02) 6126 2442
Ikona pro Vás!
Pokud vám naše stránky pomohly najít hledanou firmu či informaci, budeme velmi rádi když na nás upozorníte ...!
Počítačové Fórum ´99
Pod záštitou II. ročníku kampaně Březen - měsíc Internetu se uskuteční ve dnech 15. - 18.3. první ročník veletrhu informačních technologií na internetu Počítačové Fórum '99
APO
Jako člen Asociace poskytovatelů obsahu sítě internet (http://www.apo.cz) vás srdečně zveme na domovské stránky APO. Stanete se i vy členem APO?
Reklama
Nejen na našich webech WWW STRÁNKY, MODRÉ STRÁNKY a ČESKÝ AMAZON, ale i na zajímavých serverech interSEIF či Unie vydavatelů si u nás můžete objednat reklamu. Seznamte se v případě zájmu s aktualním ceníkem reklamy.


iDNES Český Amazon


Hledej :
  Tip: klíčová slova pište s diakritikou ...
Nové adresy ~ Aktuálně ~ Víte, že... ~ Články
 
 

ČTK - tisková agentura na internetu

Kdyby internet nevznikl sám, musely by si ho tiskové agentury vymyslet. Internet, to je neustálá aktualizace informací. Tedy něco, čím se tiskové agentury zabývají už 150 let.

“Četka” pochopila internet jako další médium pro své zpravodajství v roce 1995, kdy v březnu vypustila své první stránky http://www.ctknews.com. Dnes publikuje České noviny na adrese http://ctk.ceskenoviny.cz, které jsou plnohodnotným a jen pro internet vytvářeným průběžníkem a ukázkou jejího zpravodajství. Především díky modernímu pojetí a velké aktuálnosti patří k médiím na českém internetovém nebi k nejvíce navštevovaným.

Vedle toho však nabízí právě na internetu a pro internet řadu služeb. Od letošního srpna je například čtenářům magazínu iDnes (http://www.idnes.cz) velmi dobře znám modul “Krátké zprávy” na Ostrově zpravodajství. Tento modul připravuje ČTK a je dnes standardní nabídkou agentury pro internetové vydavatele. ČTK v něm nabízí deset hodin denně aktuální výběr ze svých zpráv spolu s licencí zveřejnit je prostřednictvím internetu. Tyto zprávy posílá agentura přímo na server vydavatele, takže na jeho straně stačí zapracovat je do jeho magazínu. Formát je natolik obecný, že zprávy zapadnou do každého grafického pojetí, jak ostatně ukazují dvě ukázky pojetí na stránkách iDnes a na stránkách Českých novin.

Podobný servis, ale oborově členěný, je k dispozici například i pro podnikové Intranety. ČTK totiž vedle obecných politických, kulturních či sportovních zpráv vydává také denně desítky zpráv ekonomických, které monitorují makroekonomický vývoj, stovky českých i zahraničních podniků, finance, burzy. ČTK pro internet jsou však také fotografie a zcela speciální služby: internetový magazín pro obce Polis (http://www.obce.cz), tedy zvláštní informační služba, kterou ČTK připravuje pro vydavatelskou firmu Triada, nebo PrimServis ČTK, což je aktuální výběr hlavních zpráv za posledních 24 hodin, který je připravován jako placená služba speciálně pro manažery a který je možno “odebírat” prostřednictvím “push” kanálu, či elektronické pošty.

Samozřejmě, že elektronická pošta patří k technologiím, na jejichž využití ČTK intenzivně pracuje. Nyní je schopna dodávat svým zákazníkům zprávy do jejich poštovních schránek v okamžiku, kdy je dostávají také všechny redakce v České republice. Tento emailový servis v reálném čase míří především na ty, kteří potřebují bleskově zareagovat, kteří potřebují znát, co se děje ve světě politiky, hospodářství či sportu. Výhodou je, že není nutné číst všech zhruba 700 zpráv, které agentura denně vytváří, ale je možné si vybrat z jednotlivých tematických kategorií, které například v ekonomice zhruba kopírují burzovní oborové členění.

Avšak dnešní svět je velmi dynamický a jsou lidé, kteří potřebují informace ve chvíli, kdy vejdou ve známost, ale bez ohledu na to, zda si zákazník v tu chvíli může sednout k počítači a pročítat svou poštovní schránku. Pro ty ČTK připravuje za spolupráce obou českých provozovatelů sítě mobilních telefonů bleskové zpravodajství určené speciálně pro displeje mobilních telefonů. Pouhých 160 znaků na těchto miniobrazovkách není vhodné pole pro podrobnější analýzy, ale základní informaci, ať je to výsledek fotbalové ligy nebo obchodování na burze.

Informace poskytl Jiří Majstr
majstr@mail.ctk.cz

 

(c)1998 Agentura Modré stránky s.r.o.