PRESS CENTRUM

Přidat/aktualizovat adresu
Hlavní katalog

Inzerce zde
Kontakty
O nás
Reference
Napsali o nás
Tiskové zprávy

Neplatiči
Napište nám!
 

 
Zavolejte do klubu!
Pro všechny naše čtenáře jsme připravili novinku v podobě Klubu Modrých a WWW stránek. Společně s téměř 40 partnery získáte členstvím spoustu výhod a slev například při přiipojení na internet, koupi počítače apod. Informace zde...
Zaregistrujte se
Chcete mít přehled o novinkách na našich serverech? Čekáte na nové informace na našich stránkách? Stačí, když vyplníte formulář a pravidelně vám budeme zasílat vyžádané informace.
Mám zájem o ...
- zaslání aktuálního katalogu
- předplatné dalších vydání
Zavolejte nám!
Nevíte si rady, máte jakýkoliv dotaz? WWW STRÁNKY
jsou tu pro vás!
tel.: (02) 6126 2442
Ikona pro Vás!
Pokud vám naše stránky pomohly najít hledanou firmu či informaci, budeme velmi rádi když na nás upozorníte ...!
Počítačové Fórum ´99
Pod záštitou II. ročníku kampaně Březen - měsíc Internetu se uskuteční ve dnech 15. - 18.3. první ročník veletrhu informačních technologií na internetu Počítačové Fórum '99
APO
Jako člen Asociace poskytovatelů obsahu sítě internet (http://www.apo.cz) vás srdečně zveme na domovské stránky APO. Stanete se i vy členem APO?
Reklama
Nejen na našich webech WWW STRÁNKY, MODRÉ STRÁNKY a ČESKÝ AMAZON, ale i na zajímavých serverech interSEIF či Unie vydavatelů si u nás můžete objednat reklamu. Seznamte se v případě zájmu s aktualním ceníkem reklamy.


iDNES Český Amazon


Hledej :
  Tip: klíčová slova pište s diakritikou ...
Nové adresy ~ Aktuálně ~ Víte, že... ~ Články
 
 

Partnerství s NetIQ

Společnost Infinity, a.s. se stala prvním partnerem společnosti NetIQ v ČR a prakticky ve střední Evropě. Získala statut - NetIQ Consulting Partner. Společnost NetIQ je předním provozovatelem systému a aplikace správy řešení pro Microsoft Windows NT, Microsoft BackOffice, Lotus Domino, Citrix a Oracle prostředí.

Produkty NetIQ AppManager:

Skupina produktů NetIQ AppManager zajišťuje nejobsáhlejší řešení pro správu výkonu a dostupnosti distribuovaných serverových systémů založených na Windows NT (např. Exchange, Lotus Domino, Oracle, Citrix WinFrame nebo SQL Server) z jedné centrální, snadno ovladatelné konzole. NetIQ AppManager předkládá nejen jedinečný nástroj pro správu celého Windows NT prostředí, ale může být snadno upraven a přizpůsoben vašim potřebám pomocí standardních technologií jakými jsou např. VBA scripting.

V tomto článku se Vám pokusíme představit produkt AppManager. Chceme Vám představit problémy, které se AppManager pokouší řešit a zároveň vám předložíme přehled jeho vlastností a architekturu. Správa distribuovaných systémů je považována za základní součást úspěšného rozvoje a údržby klient/server aplikací. I když se Windows NT stává vedoucí platformou pro rozvoj klient/server aplikací, postrádá množství nástrojů běžných v prostředí Unix a mainframe a potřebných pro správu aplikací a systémů. NetIQ je zaměřen na vyplnění tohoto vakua v prostředcích pro správu, požadovanými správci informačních systémů k tomu, aby se ujistili o dostupnosti a výkonnosti kritických podnikových aplikací založených na Windows NT systémech a serverech (např. Exchange, Lotus Domino, Citrix WinFrame nebo SQL Server).

NetIQ je také zaměřen na snížení ceny vlastnictví těchto systémů a aplikací tím, že umožní lepší využití poměrně drahých pracovních sil. NetIQ toho dosahuje automatickým opakováním časově náročných úkonů, aplikací znalosti základních zákonitostí správy a sledování distribuovaného Windows NT prostředí, centralizací správy distribuovaných a vzdálených systémů a aplikací a umožněním proaktivního oznamování a náprav problémů předtím než mají vliv na činnost systému a tím zákazníkovo podnikání.

AppManager přináší tyto klíčové vlastnosti :

  • monitorování systémů a aplikací založených na Windows NT v reálném čase s historickým záznamem
  • vytváření hlášení o výkonnosti a odezvách systému
  • robustní správu událostí včetně automatických tipů a návodů pro řešení, zjišťování souvztažností a oprav problémů objevujících se v rámci distribuovaného prostředí založeného na Windows NT, bez ohledu na to zda je problém zapříčiněn chybou hardware, operačního systému nebo aplikační úrovně
  • a snižuje cenu podpory prostřednictvím centralizovaného ovládání distribuovaných systémů a aplikací založených na Windows NT


Za prvé - NetIQ představuje nejobsažnější systémový a aplikační nástroj, který umožňuje centrální správu a monitorování výkonnosti a dostupnosti distribuovaných systémů Windows NT, systémů Citrix WinFrame, databázových serverů Oracle, serverů Lotus Domino a aplikací Microsoft BackOffice jako jsou např. Exchange, SQL Server, SMS a IIS z jedné konzole. Žádné jiné řešení nedává tak široký a zároveň tak hluboký pohled do prostředí Windows NT jako NetIQ AppManager.
Za druhé - NetIQ AppManager je nejotevřenější a nejpřizpůsobivější prostředek pro správu systému a aplikací svého druhu. Použitím rozhraní "point-and-click" můžete přizpůsobit jakékoliv hledisko produktu tak, aby splnil unikátní požadavky vašeho systému. Dokonce můžete vytvořit vaše vlastní monitorovací funkce pro správu vašich uživatelsky vytvořených aplikací. K tomu se využívají standardní technologie VBA scripting a reusable software component technology (COM). Ostatní řešení jsou poměrně těžce přizpůsobitelná nebo pro přizpůsobení vyžadují vlastní (proprietary) skriptovací jazyk.

Za třetí - NetIQ AppManager je vystavěn tak, aby využil pokrokovou vícevrstvou architekturu, která se přizpůsobuje nárůstu vašeho nasazení Windows NT. Architektura je také spolehlivá a výkonná. Pro minimalizaci zátěže sítě a funkci inteligentního agenta, monitorujícího prostředí bez vlivu stavu síťového připojení, využívá exception-based komunikační mechanismus. Flexibilní webové rozhraní umožňuje dokonce uvedení do chodu a zastavení monitorovací činnosti. Většina, ne-li všechny ostatní management řešení používají starší dvouvrstvou architekturu, která není srovnatelně škálovatelná nebo flexibilní jako je NetIQ.

A za čtvrté - NetIQ je jediné řešení pro správu plně využívající předem připravené a běžně dostupné technologie jako jsou VBA, COM a SQL Server jako součást své architektury. Výsledkem je to, že NetIQ AppManager vypadá a používá se stejným způsobem jako ostatní prostředky Microsoftu. Může snadno přejímat výhody rozvoje technologie Microsoft a z tohoto pohledu být aktuální. Žádné jiné management řešení nevyužívá výhod technologie Microsoft tak podrobně jako NetIQ AppManager Suite.

Tyto produkty jsou dodávány jako integrovaná skupina a jsou dostupné na jednom CD-ROM disku. Produkty mohou být instalovány dohromady jako skupina na daném serveru nebo mohou být instalovány odděleně, případně v jakékoliv kombinaci na daném serveru, odrážejíc tak aktuální aplikace běžící na příslušných serverech.

Pokud budete mít další dotazy nebo budete potřebovat dokumentaci produktu (včetně brožur, produktových listů a porovnávacích průvodců), kontaktujte prosím české zastoupení NetIQ:


Infinity a.s.
Staročernská 1799
530 03 Pardubice
tel.: (040) 6045111
fax: (040) 6045555
e-mail: netiq@infinity.cz
WWW:htp://www.infinity.cz

 

(c)1998 Agentura Modré stránky s.r.o.