PRESS CENTRUM

Přidat/aktualizovat adresu
Hlavní katalog

Inzerce zde
Kontakty
O nás
Reference
Napsali o nás
Tiskové zprávy

Neplatiči
Napište nám!
 

 
Zavolejte do klubu!
Pro všechny naše čtenáře jsme připravili novinku v podobě Klubu Modrých a WWW stránek. Společně s téměř 40 partnery získáte členstvím spoustu výhod a slev například při přiipojení na internet, koupi počítače apod. Informace zde...
Zaregistrujte se
Chcete mít přehled o novinkách na našich serverech? Čekáte na nové informace na našich stránkách? Stačí, když vyplníte formulář a pravidelně vám budeme zasílat vyžádané informace.
Mám zájem o ...
- zaslání aktuálního katalogu
- předplatné dalších vydání
Zavolejte nám!
Nevíte si rady, máte jakýkoliv dotaz? WWW STRÁNKY
jsou tu pro vás!
tel.: (02) 6126 2442
Ikona pro Vás!
Pokud vám naše stránky pomohly najít hledanou firmu či informaci, budeme velmi rádi když na nás upozorníte ...!
Počítačové Fórum ´99
Pod záštitou II. ročníku kampaně Březen - měsíc Internetu se uskuteční ve dnech 15. - 18.3. první ročník veletrhu informačních technologií na internetu Počítačové Fórum '99
APO
Jako člen Asociace poskytovatelů obsahu sítě internet (http://www.apo.cz) vás srdečně zveme na domovské stránky APO. Stanete se i vy členem APO?
Reklama
Nejen na našich webech WWW STRÁNKY, MODRÉ STRÁNKY a ČESKÝ AMAZON, ale i na zajímavých serverech interSEIF či Unie vydavatelů si u nás můžete objednat reklamu. Seznamte se v případě zájmu s aktualním ceníkem reklamy.


iDNES Český Amazon


Hledej :
  Tip: klíčová slova pište s diakritikou ...
Nové adresy ~ Aktuálně ~ Víte, že... ~ Články
 
 

Microsoft opět boduje

Generálnímu řediteli české pobočky největšího světového výrobce software se dostalo dalšího ocenění. Letošní rok je pro společnost Microsoft, s.r.o. opravdu úspěšný. Její generální ředitel Ing. Jan Mühlfeit sklízí vavříny doma i v zahraničí.

Jako jediný zástupce odvětví informačních technologií na našem trhu byl letos v březnu oceněn podle kritérií, jimiž jsou zejména osobní zásluhy na úspěchu firmy, metody a přístupy, kterými jich manažer dosáhl, jeho organizátorské a řídící dovednosti, invence a schopnost vytyčení správné strategie i umění získat lidi pro zvolené cíle.

Organizátorem šestého ročníku soutěže "Manažer roku" byla Česká manažerská asociace spolu s Konfederací zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR a Svazem průmyslu a dopravy ČR pod záštitou české vlády. Čtyřicet dva finalistů reprezentovalo firmy, jejichž loňské tržby dosáhly 180 miliard korun a jejich podniky zaměstnávaly téměř šedesát tisíc pracovníků. Z tohoto klání jich úspěšně odešlo třináct.

První slova generálního ředitele po dekorování prokázala, že vyjmenovaná kritéria opravdu splňuje: "Je to velká pocta pro Microsoft, protože si myslím, že je to hlavně zásluha práce týmu a nejen moje." Toto tvrzení potvrdilo i zdůvodnění prvního místa, které komise vyřkla: "Pozitivně ovlivnil rozvoj českého trhu systematickým zácvikem klientů. Aplikoval řízení firmy podle cílů "každý zaměstnanec musí být vynikajícím odborníkem". Organizoval akce pro handicapové osoby "Počítače proti bariérám"."

Do budoucnosti tehdy nejlepší český manažer Ing. Jan Mühlfeit zamířil s cílem pomoci v České republice vybudovat českou informační společnost, která bude dlouhodobou konkurenční výhodou tohoto státu.

Úspěšnost firmy (řadí se pravidelně mezi prvních deset v soutěži 100 nejlepších českých firem) a osobní zásluhy Ing. Jana Mühlfeita na dobrých výsledcích, vedly k jeho navržení do prestižního mezinárodní sdružení Kulatý stůl v Caux (Caux Round Table). Na základě doporučení nadace Pangea, která tak reagovala na výzvu sekretariátu CRT, aby náš stát jmenoval svého zástupce do sdružení, se tu stal členem nejmladším a jediným zastupujícím nejen naši republiku, ale celou střední a východní Evropu.

Jedná se o světovou organizaci sdružující významné podnikatele, manažery, politiky a další osobnosti, kteří zaujímají důležitá místa v ekonomické a sociální oblasti ve své zemi či se podílejí na humanitární činnosti a ochraně životního prostředí.
Sdružení CRT bylo založeno v roce 1986 dvaceti osmi manažery pocházejícími z Evropy, Japonska a Severní Ameriky v čele s Frederikem Philipsem, majitelem známé nizozemské firmy na spotřební elektroniku. V současné době jej tvoří asi šedesátka osobností, jako je např. Dominic A. Tarantino, bývalý ředitel firmy Price Waterhouse nebo Ryuzaburo Kaku, ředitel společnosti Canon.
Náplň pravidelných schůzek, které se konají jednou či dvakrát do roka na švýcarském zámku v Caux, je dána hlavním zaměřením, jímž je zejména etika v podnikání, budování mostů mezi národy i zeměmi, rovnoměrné užívání příležitostí ve světě, aby na jedné straně lidé nebohatli a na druhé nechudli, a navazování důležitých osobních kontaktů. Letošní rok byla jednání věnována problematice udržení zaměstnanosti.

Svého kandidáta může do této organizace navrhnout každá země, kritéria pro přijetí jsou však náročná. Jednotlivé státy nejsou v CRT zastoupeny proporcionálně. Přednost se dává zajímavým osobnostem nejen s vynikajícími pracovními výsledky, ale podmínkou je také čistý morální profil kandidáta.

Přijetí našeho zástupce v prestižní organizaci CRT přinese pozitivní výsledky i pro Českou republiku, která zatím nemá mnoho osobností na podobných významných fórech. Již v příštím roce hodlá náš stát navštívit několik členů tohoto sdružení při příležitosti zasedání Mezinárodního měnového fondu. Dalších pět až deset význačných členů sdružení, kteří dosud naši zemi nikdy nenavštívili, tu chce v roce 2000 uspořádat seminář pro české podnikatele a manažery.

Bližší informace:
Microsoft, s.r.o.
Novodvorská 1010/14B
142 01 Praha 4
tel.: (02) 61 19 71 11
fax: (02) 61 19 71 00
e-mail: info@micorosoft.cz
WWW: http://www.microsoft.com/cze

 

(c)1998 Agentura Modré stránky s.r.o.