CESKE NOVINY Zajimavosti

Hledáte recept na dobré zdraví a prosperitu?

Thajsko - festival PHUKET - Jeden z účastníků devítidenního výročního festivalu vegetariánů prochází v pátek ulicemi thajského Phuketu s ozubenými koly v propíchnutých tvářích. Podle tradice přináší tento a podobné druhy "piercingu" provedené v průběhu festivalu jeho nositeli v následujícím roce dobré zdraví a prosperitu.

Sára místo Barbie

Panenky Sára Teherán ÍRÁN - Dvě verze panenky Sáry, které představilo íránské státní Dětské kulturní agitační centrum, aby tak uchránilo íránské děti před " katastrofickými účinky americké kultury " a před vlivem panenek Barbie. Panenky nesou národní a islámské rysy.

Austrálie v paštice

Krokodýl FRANCIE Paříž - Australský účastník právě probíhajícího Mezinárodního potravinářského salónu na výstavišti Villepinte u Paříže John Milligan představuje svou zemi vskutku originálně. Na stole můžete ochutnat teriny a paštiky z krokodýla, pštrosa a zároveň podrobně zkoumat jaký má připravené zvíře výraz. Výrobce pochoutek Milliganova gurmetská galerie nabízí také delikatesy z ptáka Emu, z klokanů a vačic.

Walace a Gromit se vrátili

Figurky návrat USA New York - Figurky Walace a Gromit, které britský tvůrce animovaných filmů Nick Park před časem zapomněl v zavazadlovém prostoru taxíku v New Yorku, jsou opět u svého " otce ". Postavičky známé z filmu " The Wrong Trousers " oceněného Oscarem vrátil taxikář i s dřevěným kufrem poté, co se z tisku dověděl, o jaké hrdiny vlastně jde. Odmítl dokonce šerifem nabízenou odměnu 500 dolarů.

Nové britské přilby

Přilby policie LONDÝN - Tradiční přilby v pruském stylu i dosavadní uniformy odloží do dvou let britští strážníci, kteří přejdou na bundy v americkém stylu, neprůstřelné nátělníky a vylehčené přilby, podobné těm, jaké nosí cyklisté. Návrhy nového oblečení byly předvedeny 21. října v Londýně na figurínách.